Wenus - Nowoczesne meble kuchenne Warszawa kontaktGłowna
 
MEBLE KUCHENNE MEBLE BIUROWE SZAFY WNĘKOWE PROJEKTY
pasekleft realizacje
realizacje punkt zobacz
pasek

Marzenie wielu kobiet – niezmiennie od lat

WENUS - Solidne szafy do zabudowy Warszawa

Komfortowe Garderoby - Warszawa

Kluczowym elementem dobrze urządzonej garderoby są meble. Powinny być pojemne i funkcjonalne, aby jak najlepiej zagospodarować zazwyczaj niewielką przestrzeń przeznaczoną na to pomieszczenie. Ich konstrukcja, a więc liczne szuflady, półki i wieszaki, a także lustra, powinny sprzyjać komfortowemu przymierzaniu ubrań.

Garderoba – marzenie każdej kobiety

Odrębne pomieszczenie przeznaczone tylko na garderobę to coś, co marzy się wielu kobietom. Niestety, nie każda pani domu może sobie na coś takiego pozwolić. Chociażby z tak prozaicznego powodu jakim jest mały metraż domu czy mieszkania, uniemożliwiający wyodrębnienie takiego pomieszczenia, w którym będą tylko ubrania. Czasami jednak pojawia się pewna alternatywa, a mianowicie możliwość ustawienia dużej szafy, tak zwanej "szafy garderobianej”, gdzie z powodzeniem zmieści się kolekcja ubrań. Zresztą, takimi też szafami wypełnione może być też odrębne, przeznaczone na garderobę pomieszczenie.

Dlaczego garderoby? garderoby warszawa

Garderoba daje przede wszystkim możliwość zaprowadzenia porządku w ubraniach całej rodziny. Pozwala na posegregowanie rzeczy zgodnie z porami roku, dla których są odpowiednie. Umożliwia również swobodne porozwieszanie czy poukładanie poszczególnych ubrań, dzięki czemu te mniej niszczą się i gniotą. A to niewątpliwie duży plus. Najlepsze miejsce na garderobę znajduje się w pobliżu sypialni. Powinna być ona utrzymana w jasnej tonacji kolorystycznej - sprawdzą się tutaj na pewno odcienie jasne, świetliste. W takich tonacjach powinny być utrzymane również meble, które będą przecież dominowały w tym pomieszczeniu.

Cechy dobrej garderoby – ekspert z Wenus Warszawa radzi:

Jaka powinna być dobra garderoba?
- funkcjonalna oraz praktyczna
- przestronna i jasna
- zabudowana w kształcie litery "L" albo "U"
- umieszczone w niej szafy powinny być wysokie – jest to istotne z uwagi na konieczność zawieszania niektórych ubrań, na przykład sukienek czy płaszczy, na wieszakach
- powinny się w niej znaleźć szafy z półkami – nie wszystko przecież musi wisieć na wieszakach
- ważne są również szuflady, które przydadzą się do przechowywania na przykład bielizny
- dobrze sprawdza się również szafka na buty
- przyda się też miejsce na przechowywanie podstawowego sprzętu gospodarstwa domowego: żelazka, deski do prasowania, odkurzacza, suszarek na pranie
- no i oczywiście lustro – w końcu warto mieć w czym się przejrzeć, gdy już dobierzemy odpowiedni do okazji strój.

By estetyka szła w parze z jakością

Materiałem zdecydowanie preferowanym przy wyrobie szaf garderobianych jest drewno lub sklejka. Drzwi dobierane do tego typu mebli to zazwyczaj modne obecnie modele przesuwne – o wiele bardziej praktyczne niż tradycyjne drzwi skrzydłowe, zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach. Szafa garderobiana powinna być zaprojektowana z uwzględnieniem licznych półek, szuflad, zawieszek oraz drążków na wieszaki. Preferowany odstęp między półkami i szafkami to min. 70 cm. Taka odległość pozwala na swobodne wykonywanie ruchów.

Bardzo ważnym elementem jest wysokość mebla – szafa garderobiana może sięgać aż do samego sufitu. Warto zdecydować się na model zaprojektowany na wymiar, pod pomieszczenie, w którym chcemy go umieścić. Firma Wenus z Warszawy oferuje doskonałej jakości szafy na wymiar, co pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a to niezwykle ważne, szczególnie przy ograniczonych możliwościach lokalowych.

Projekt i wykonanie: HARAPAN

Meble WENUS ul. Młodzieńcza 1 | 03-655 Warszawa